Občas niečo napíšem. A občas to pošlem do nejakej súťaže. Niekedy sa mi podarí moje poviedky aj publikovať. Kde ich nájdete?


Na sa!mote pri l#ese~~

(súčasť zborníka poviedkovej súťaže Martinus Cena Fantázie 2022, poviedka bola vo finále Ceny ESET pre najlepšie sci-fi)

Muž, ktorý má rád špekáčiky a svoju samotu pri lese. Žena, ktorá mu chce vysvetliť, že je načase vrátiť sa do reality. Môže však pravda bojovať proti lži, ktorá je taká príjemná? Alebo je skutočný ten nekonečný západ slnka, masový hrob za chalupou či slon vo dverách?

Knihu s touto poviedkou si môžete kúpiť tu.


Hitlerova cena mieru

(súčasť zborníka poviedkovej súťaže Martinus Cena Fantázie 2021, poviedka bola ocenená Cenou poroty a v hlavnej súťaži obsadila 2. miesto)

Bol vyslaný do minulosti, aby… zavraždil Hitlera. Tak, ako stovky ďalších. Nemecko tridsiatych rokov však nevyzerá vôbec tak, ako predpokladal. Vďaka cestovateľom z budúcnosti je Ríša technologicky vyspelá, nezvykle krutá a pripravená zničiť mnohovesmír okolo nej. A Borisa Filana.

Knihu s touto poviedkou si môžete kúpiť tu.


Sodoma / Gomora

(súčasť zborníka poviedkovej súťaže Martinus Cena Fantázie 2020)

Jeho jedinou úlohou je zaistiť, aby po veľkej prírodnej katastrofe nemusela poisťovňa vyplácať žiadne náhrady škôd. Vyzbrojený sonickou puškou preto vstupuje do apokalyptických ruín zasiahnutého mesta, aby zlikvidoval všetkých poistencov, ktorí prežili. Čaká ho však niekoľko nemilých prekvapení.

Knihu s touto poviedkou si môžete kúpiť tu.


Peklo na tanieri

(súčasť zborníka poviedkovej súťaže Martinus Cena Fantázie 2018, v hlavnej súťaži obsadila poviedka 3. miesto)

Dvaja mladí, zamilovaní a nadržaní ľudia sa v honbe za originálnym rande ocitnú v podzemí tajuplného laboratória. Jeden z nich si pre toho druhého prichystal vskutku labužnícke prekvapenie. Potečú sliny, pot, krv a možno aj oči.

Knihu s touto poviedkou si môžete kúpiť tu.


Rež a rúbaj do krve

(súčasť zborníka poviedkovej súťaže Martinus Cena Fantázie 2017)

Vitajte v dystopickom svete, ktorému vládnu slovenskí neonacisti. Celoštátne oslavy a vnútorné rozpory v Strane sa rozhodne využiť bezmenný hrdina, ktorý chce nebezpečných hejslovákov zastaviť raz a navždy. Pozor, text obsahuje násilie, homoerotické scény, klepanie rezňov, chybnú gramatiku a bomby v tlakových hrncoch.

Knihu s touto poviedkou si môžete kúpiť tu.